Murnersee a Erlebnisholzkugel

Zdravím Vás u úplně prvního článku! 

Kdo sledujete i můj osobní profil na IG (@veronicas_diary), víte, že jsme se nedávno s Jaromírkem vydali na výlet k Murnersee, které se nachazí cca hodinu cesty od nás (nedaleko Schwandorfu), ale i z Rozvadova není cesta daleká. 

V první řadě mě zaujaly fotky, podle kterých jsem usoudila, že to bude krásný výlet i s přespáním. Když jsem hledala ubytování, moc toho na výběr nebylo, protože to byl spíše “last minute” nápad. Ale když budete hledat dostatečně dopředu, budete mít na výběr. My jsme nakonec byli nuceni vzít dražší ubytování, ale chyba to jistě nebyla! Jeli jsme s kamarádkama, takže jsme si částku na noc rozpočetly a tím pádem to nebylo už tak hrozné. Ubytování jsem našla přes Airbnb a najdete ho TADY . Jedná se o krásný nový mobilheim, který ma 2 ložnice a každá vlastní koupelnu (ideální i pro 2 rodiny), společnou místnost, která slouží jako obývací pokoj a kuchyně, prostornou terasu (k dispozici je i gril) a parkovací místo. V prostoru je více mobilheimů a některé nabízí i privátní wellness apod. Celý objekt je na “hesla” a vjezd i vchod pouze bránou, takže o bezpečí se nemusíte vůbec bát. Hned za ubytováním jsem si všimla i dětského hřiště - to jsme ale nestihli. Takže ubytování doporučuji všema deseti! 

Abych přešla k samotnému jezeru. Očekávání jsem měla veliká a možná právě proto, jsem byla lehce zklamaná. Ani ne tak místem - voda krásná, na břehu prepažená pláž, kde si maličký vyhrál v mělké vodě a nemusela jsem mít strach, na pláži bar i hudba (opravdu jako u moře) - ale spíše takovým počtem lidí. Myslím, že tolik lidí na sobě jsem neviděla ani v Chorvatsku na pláži. Možná, že jsme si vybrali špatný termín, protože dle kamarádky to nikdy není tak hrozné a je fakt, že ten víkend bylo šílené horko. 
Když si odmyslím kvanta lidí, místo je to opravdu nádherné. Doporučuji na pláž jít brzo, zabrat si hezké místo a pak máte vyhráno. Pokud jste nadšenci do paddleboardu, tak tady se Vám bude skutečně moc líbit. Lidi necháte daleko za sebou a budete si užívat už jen tu nádheru.

Kam ale rozhodně u Murnersee musíte zajít, je restaurace s terasou, kde máte opravdu krásný výhled na celé jezero!

Ještě více než Murnersee, můžu doporučit jezero Steinbergersee. Tam je obecně více vyžití. S maličkým jsme navštívili stezku “Erlebnisholzkugel” (něco obdobného jako je stezka korunami stromů na Lipně), kterou maličký nahoru prospal a dolů seběhl celou úplně sám - vše je hezky zabezpečené, ale samozřejmě musíte mimčo hlídat. Je to opravdu krásná vyhlídka na jezera a přímo z vrchu vidíte Steinbergersee v celé své kráse. Mě nejvíce na celém jezeře zaujal “Wildwakepark”, kam s Járou určitě jednou zavítáme! To ale bez maličkého a nebo s babičkou. Dominantou jezera je bezpochyby i malý ostrůvek, kam si můžete zajet právě třeba paddleboardem a užit si klid a atmosféru jako na opuštěném ostrově. 
U samotné stezky je velké parkoviště, restaurace, která je za mě úplně dostačující a nabízí nádherný Montessori koutek pro děti - opravdu se i vy vklidu najíte a venkovní hřiště pro větší děti - je jich tam poměrně dost od těch lehčích až po ty náročnější. 

Nakonec bych chtěla už říct jen to, že na víkend opravdu hezký výlet s koupaním a aktivitama pro celou rodinu v dojezdové vzdálenosti. Když pominu u Murnersee kvanta lidí, tak tuhle oblast vřele doporučuji všem s dětma i bez. 

Celou galerii k výletu najdete ZDE.

 

Zpět do obchodu